F Z WEB & FOTO & GRAFIKA & SERVIS PC WEB  L DOVKA
Neváhejte navštívit novou sekci Programy free, najdete tam mnoho užitečných programů zdarma

Nabízím servis PC.

Prohlídka a kontrola stavu, odstranění závad, instalace a přeinstalace, konfigurace.

Technické konzultace při problémech i koupi nového zařízení. Samozřejmě jsem ochoten pomoci i se základním nastavením a ovládáním PC. Zaškolím a poradím, pomohu. Podrobněji dále.
U většiny běžných uživatelů a majitelů PC se vžila zvláštní domněnka, že zakoupením nebo vůbec pořízením  PC vlastně udělali až do konce životnosti přístroje vše. Nevím, kde se tento názor vzal, ale vím, že správný není a k tomu časem dojdou i majitelé. Potom však již bývá pozdě a takový neudržovaný PC končí většinou kompletní přeinstalací, při níž se často stane, že nějaká ta data jsou nenávratně pryč. A to je lepší případ, horší je zničení harddisku a téměř jistá ztráta dat. Na takové věci, jako je pravidelné zálohování, se myslí většinou až potom...

Bylo by velmi užitečné, aby si uživatel, alespoň jednou za čas nechal prověřit alespoň tyto věci:

1 /Stav antivirového programu /jeho aktualizaci a funkčnost/. Také je dobré jednou za čas spustit hloubkový test všeho. Až při něm se často najde problém, který za normálního provozu nebyl patrný. 2/ Pokud není do antiviru integrován i nějaký spywarový program, pak si jej též pořídit, protože nejde jen o viry, ale i další havěť, kterou antiviry neřeší. 3/ Kontrolovat stav HDD a pravidelně zálohovat důležitá data a nejlépe mít zálohován i obraz celého systémového disku 4/ V nějaké periodě provádět kontroly chyb disku a defragmentaci 5/ Nějakým nástrojem ošetřovat stav registrů 6/ Jednou za čas PC otevřít a očistit od prachu /u notebooku to však nebývá tak jednoduché/ - bývá ho tam skutečně hodně, protože je tam hnán ventilátory. Zanesené chladiče mohou vést k ke značnému snížení životnosti stroje, přehřívání a vyššímu hluku. Vetlilátor běží častěji a nakonec neustále. Teplovodná pasta na procesoru také nevydrží věčně... 7/ Při instalaci nových programů vždy zvážit, jestli jsou pro mne skutečně užitečné. Zdá se, že není problém něco nainstalovat a pak to zase odinstalovat. Jenže ve skutečnosti po odinstalaci zůstává plno fragmentů, které časem zanesou registry a později vedou ke zpomalování stroje. 8/ Také je důležité volné místo na disku. Pokud je Váš disk rozdělen na logické oddíly, je pro Vás nezbytné místo na disku označeném písmenem C, tedy je to především nezbytné pro funkčnost Vašeho stroje. Není ve všech kritických případech nutná výměna disku za větší, někdy je možné spec. programy jen změnit poměr rozdělení disku /sami to ale nezkoušejte, nelze to jen překopírovat/.
Proto Vám mohu jen doporučit: Věnujte svému PC více péče a to pravidelně, určitě se Vám to vyplatí. Ušetříte si někdy později zbytečné trápení a nepříjemnosti.

  Máte-li nějaké problémy

nebo Vás má slova dovedla k tomu, že by bylo dobré si PC alespoň nechat zkontrolovat a vyslechnout nějaká doporučení, pak mne neváhejte kontaktovat.
Pokud není PC léta udržován, bývá téměř nemožné jej nějak naráz pročistit a úspěšně zregenerovat, musí přijít razantní smazání celého disku a vše znovu instalovat. Často se při tom stane, že se něco ztratí, nebo od nějakého programu již chybí instalačka, a tak je problém jej obnovit. Zkrátka, přináší to komplikace a někdy velmi bolestné.

Servis počítačů

Chcete si pořídit nový stroj? 

Nenechte si vnutit přehnaně drahé a výkonné PC, které nevyužijete. PC není věc na dlouhou dobu, rychle zastará, bez ohledu na cenu a je potřeba jej jednou za čas obnovit nebo pořídit nový. Nekupujte ani přehnaně levné stroje, jejich výkon bývá mizivý a může se stát, že Vám to půjde brzo na nervy. Raději se před koupí s někým poraďte, ale ať je to někdo nezaangažovaný, ne prodavač, kterému záleží na výši obratu nebo na vyprázdnění skladu. Nepořizujte věci módní a úplné novinky, na prvních kupujících se testují chyby zařízení, ti pozdější jsou na tom pak lépe... I auto potřebuje alespoň občasný servis, který bývá vynucen technickými kontrolami. U PC je situace mnohem obtížnější, protože, na rozdíl od auta, nepodléhá jen opotřebení, ale je vystaven neustálému přílivu nějakých útoků, ale i komplikací zvenčí. Nejde tu jen o viry, ale i o zanášení programového prostředí velkým množstvím všelijakého balastu, který málokdo čistí. Úložné disky jsou dnes mnohem levnější, než před pár lety, ale spolehlivé moc nejsou, jejich životnost ve velkých testech vycházela až hrozivě krátká. Běžný uživatel ovšem nemá nainstalován program, který by ho varoval, že harddisk už brzo vypoví službu a že by si tedy měl vše zálohovat a proto se na něj jednoho dne jen smutně usměje černá obrazovka s bílým písmem oznamujícím, že hdd nelze nalézt. Například takové hlášení o ubývajícím místě na disku lze samozřejmě řešit nekonečným přesunem souborů odněkud někam, nebo přímo jejich mazáním - ovšem zábavné to moc není a jednoho dne to dojde až tam, odkud není návratu...
© Zdeněk Fritz 2012
Web
zanesene chlazení 1 zanesene chlazení 2 zanesene chlazení 3
Není to Vaše grafická karta?
Takto to možná vypadá ve Vašem notebooku:
Zanesené chlazení grafiky 2 Zanesené chlazení grafiky 1 Chlazení procesoru 2 Chlazení procesoru 1
Není snad toto Váš stolní PC?